PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=318403}

Klasa 3000

Class of 3000
6,5 288
ocen
6,5 10 1 288
Klasa 3000
powrót do forum serialu Klasa 3000

Najlepsza bajka CN

ocenił(a) serial na 9

z cudowną muzyką.

ocenił(a) serial na 7
napruto

Absolutnie się zgadzam! Jedna z najlepszych kreskówek jakie pojawiły się na antenie Cartoon Network. Szkoda, że tak szybko zakończono jej emisję.

Michigan

Nie bez przyczyny.

użytkownik usunięty
Ciastkoo

W Polsce ta bajka przemknęła niezauważona, ale bardzo lubię wracać do piosenek: "all we want is your soul". Podobno zakończono jej emisję, bo jakiś inny raper oskarżył pomysłodawcę kreskówki o plagiat i wykorzystanie jego pomysłu. W tej sytuacji piosenka o uczniach, którzy nie mogą uczyć się muzyki będącej ich pasją, zyskuje bardzo głębokie znaczenie... ;(

Ech, nawet lubiłem tę kreskówkę, chociaż jej humor i wykonanie bywały często chybione... Ale mimo wszystko dało się ją lubić. Ciekawe, czy jeszcze kiedyś o niej usłyszymy... Na razie jak ktoś chce, to może sobie obejrzeć odcinki w internecie, więc nie jest jeszcze tak źle...

All We Want Is Your Soul też uwielbiam! Owszem, to prawda, że tak było, niestety. W związku z tą aferą CN niemal praktycznie wycofał się z przewodnictwa nad serialem. Szkoda, to była oryginalna kreskówka i jedna z lepszych spod szyldu CN. Zastanawiam się tylko -- gdyby nie ten proces sądowy -- jak potoczyłyby się dalsze losy tego serialu.

użytkownik usunięty
Ciastkoo

Dziękuję za odpowiedź! Naprawdę miło przeczytać czyjąś opinię na temat serialu, który jest w Polsce tak mało znany. Zgadzam się, że to była oryginalna kreskówka i jedna z lepszych, jednak moja niska ocena wypływa z faktu, że mimo ogromnej pomysłowości i pasji produkcja ta grzeszyła często słabym scenariuszem, w którym zawarty był czasami chybiony humor albo słabe sylwetki postaci. Postać Madison była potwornie irytująca i jednowymiarowa, co było jeszcze bardziej widoczne w kontraście z Tamiką, która pod "twardzielskim" wnętrzem skrywała głębsze uczucia. A animacja i stylistyka czasami wyglądały dość karykaturalnie i wyglądały dziwnie...

... ale nie zmienia to faktu, że "Klasa 3000" wyróżnia się do dziś wieloma elementami. Przypomniałem sobie o tej bajce w 2015 i choć z wyżej wymienionych powodów nie chciałem obejrzeć całego serialu, to bardzo lubię słuchać pochodzących z niego piosenek. Moje ulubione to:

"Life without music" (wzrusza tym bardziej, że jej dalszy ciąg dopisała tragiczna historia tego serialu)
"All We Want Is Your Soul" (jak byłem dzieckiem, też to uwielbiałem i lubię to nadal; ciekawy był również teledysk jak i cały odcinek, w którym pojawiła się znakomita postać demonicznego impresario)
"Oh Peanut We Love You Babe" (tekst wydawałoby się idiotyczny, a dzięki wykonaniu jest nie do zapomnienia!)
... i wiele innych, bo nie chce mi się ich wszystkich teraz opisywać

A teledyski to... WOW! Aż chce się patrzeć! Fakt, są one jak serial - czasami takie sobie, przesadzone i kiczowate (jakoś mnie odrzuca ten z dżinem i sprzątaczką o ludzkiej twarzy), ale często stanowią bardzo dobrą ilustrację do przedstawionego utworu muzycznego... Dziwnie się słucha utworu "Kim Kam Jam"... Naprawdę bardzo dziwnie, dlatego nie byłem zaskoczony, kiedy przeczytałem komentarze pod na YT na jego temat...

Postać Sunny'ego Bridgesa i dyrektora Luny były genialne, nie wspominając już o polskim dubbingu, z którego wyróżniali się ich odtwórcy (Marcin Hycnar i Miłogost Reczek)...

Najciekawsze jest to, że tę animację doceniłem dopiero po wielu latach... podobnie było ze "Światem według Ludwiczka", którego zapamiętał jako jakiś tam serial, a w 2015 nie mogłem przestać się z niego śmiać... zwłaszcza w przypadku odcinka, w którym Ludwiczek był ciekaw, jak się rodzą dzieci. xD

użytkownik usunięty
Ciastkoo

Parę lat temu stworzyłem stronkę z kilkoma cytatami z "Klasy 3000":

https://pl.wikiquote.org/wiki/Klasa_3000

Jest tam parę perełek, jak: "Będziemy burzyć zmurszałe mury konwencji stalowymi kulami kreatywności", "Okolica, w której dorastasz, kształtuje twój charakter" albo "Nawet życia bez muzyki nie ma... bez muzyki". Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać, czy nie odszukać odcinków i nie obejrzeć serialu mimo wielu jego mankamentów... ;)

Najbardziej pamiętam mimo wszystko cytat wielebnego :P Jeśli chcesz, możesz dołączyć do Cartoon Network Wiki, gdzie powstają artykuły, informacje, cytaty itd. o wszystkich kreskówkach CN i ich elementach (coś w stylu cartoonowej Wikipedii, z pewnością wiesz, o co chodzi). Tutaj artykuł o Klasie 3000: http://pl.cartoon-network.wikia.com/wiki/Klasa_3000 Jako administrator ostatnio postarałem się o znalezienie odpowiedniego tła dla tej kreskówki, który wyświetla się w artykułach z nią związanych. Na razie co prawda powstał jedynie artykuł o jednym odcinku, ale być może w przyszłości i ta kreskówka wzbogaci się o taki zasób artykułów, jaki ma chociażby Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster. Na moim celowniku w niedalekiej przyszłości będzie artykuł o All We Want Is Your Soul, no chyba że ktoś mnie wyprzedzi.

A co do ponownego seansu Klasy 3000, przymierzam się do tego od jakiegoś czasu. Może w końcu się skuszę :) Pozytywną informacją jest fakt, że akurat stały się dostępne online. Pamiętam, że parę lat temu nie było ich po prostu nigdzie.

użytkownik usunięty
Ciastkoo

"Zbawienie duszy was nie minie, jeśli będziecie hojni!" Antykościelna bajka nie ma co! xD Dziękuję za zaproszenie do tego projektu. Kiedyś dużo pisałem na rozmaitych wikiach fanowskich (Wiedźmin, Might and Magic) oraz na Wikipedii i Wikicytatach (co widać na powyższym przykładzie). Teraz żadnej wikii nie uzupełniam, ale jeśli chcesz, to chętnie napiszę parę artykułów na waszej stronie. Kiedyś przeglądałem Cartoon Network Wiki i jest tam sporo ciekawych i obszernych artykułów. Poklikam trochę w czerwone linki i napiszę coś od siebie - pamiętam dość dobrze tę bajkę, wiec myślę, że nie będzie zbyt wielkich problemów.

Polską wersję poznałem już parę lat temu - odcinki były dostępne w 2015 na kreskowkazone.pl i są tam do dziś (właśnie tam obejrzałem parę pierwszych odcinków i stworzyłem stronę na wikicytatach), więc dostępne były, a jakże! :) Mimo sentymentu do polskiego dubbingu oglądam jednak wersję oryginalną na YT. Życzę miłego oglądania! ;)

A jeszcze a propos Cartoon Network Wiki - na początku 2015 tworzyłem na stronie Xiaolin Wiki. Napisałem naprawdę dużo obszernych artykułów, które są również dostępne na Wikipedii. Mogę zacząć kopiować moje artykuły do waszej wikii, jeśli potrzebujecie rozbudowy. ;)

użytkownik usunięty
Ciastkoo

Byłbym zapomniał - bardzo fajny pomysł z tymi tłami do artykułów. Na początku w ogóle ich nie zauważyłem, a teraz widzę, że w Klasie 3000 i Xiaolinie są rzeczywiście osobne tła. To naprawdę niezły pomysł! ;)

Dziękuję :) Nie spodziewałem się, że to Ty jesteś odpowiedzialny za artykuły na Xiaolin Wiki. Jaki ten świat mały :P Zawsze wydawały mi się one solidnie napisane, więc gratuluję. ;) Życzę zatem owocnych następnych edycji. :)

użytkownik usunięty
Ciastkoo

Wczoraj postanowiłem zobaczyć w końcu po latach "Klasę 3000". Zacząłem oglądać pierwszy sezon... i przyznam, że wciąż tę bajkę uwielbiam. Po obejrzeniu większości odcinków sezonu pierwszego muszę stwierdzić, że ta bajka nie była aż tak zła, jak ją zapamiętałem. Fakt, dla kogoś, kto nie zauroczył się nią w dzieciństwie, może być zwykłą głupotą, ale ja z miłą chęcią powróciłem do tej starej, przedwcześnie zakończonej bajki. Bardzo lubię zarówno polski dubbing, jak i wypełnioną rozmaitymi elementami humorystycznymi fabułę oraz samych bohaterów, którzy mają stereotypowe rysy charakterów, ale mimo to (a może dlatego!) budzą sympatię. Z tego co pamiętam, to chyba sezon 2. był mniej ciekawy od poprzedniego (zwłaszcza odcinek Kam Inc., w którym Eddie i Kam zakochali się w jakiejś strasznie głupiej i pustej dziewczynie, która była niesłychanie irytująca) i nie było tam tylu zapadających w pamięć utworów, jak w sezonie 1. (z paroma wyjątkami, jak np. "Phily Phil Come Home"). Jasne, pewnie ten serial dla kogoś, kto nie oglądał tej kreskówki w 2007, może się wydawać bardzo głupia i denerwująca, ale nie potrafię myśleć o tym serialu źle.

Polskie wykonanie "Oh Peanut!" jest wspaniałe! "Orzeszku kochamy ciebie!" i głos Jarosława Domina. xD Teraz sobie przypominam, które piosenki w Polsce dubbingowano, a które pozostawiono w wersji oryginalnej... No i w końcu fabuła niektórych odcinków jest niezwykle... komiczna. Fakt, czasami przesadzają z tym humorem, ale trudno się nie uśmiechnąć, gdy Madison jak zwykle niczego nie rozumie albo Phily Phil myśli, że wylądował na obcej planecie... po zestrzeleniu przez rodziców Eddiego. I w końcu kto by pomyślał, że wszystko można rozwiązać za pomocą muzyki (nawet atak potwora z podziemi xD).

Pod wpływem "seansów" uzupełniłem trochę stronę o serialu na Wikicytatach. Moje ulubione to: "Głowa mnie boli od nieuczenia się!" (Kam) czy "Sporo zapłaciłem, żeby wyrzucać te pieniądze. Stać mnie na taką przyjemność" (Eddie). Po latach można bardziej docenić te kreskówki, w których było dużo humoru słownego... :)

użytkownik usunięty
Ciastkoo

Ostatnio znalazłem w czeluściach internetu wywiad z Wojciechem Alszerem z "Paktofoniki", który opowiadał m.in. o tym... o swojej przygodzie w dubbingu "Klasy 3000". Myślałem, że ludzie, którzy podkładają głosy postaciom animowanym zapominają o takich rolach, a tu proszę:

"To było tak, że robili polski dubbing do serialu animowanego "Klasa 3000", robionego przez Andre 3000. To taka musicalowa bajka dla małych dzieci. Pojawia się tam śpiewająco-rapujący szympans albo goryl - Bobo. Ktoś stamtąd postanowił, żeby zaproponować to Fokusowi, a ja zawsze chciałem robić takie głupoty, podkładać głos w bajkach i kreskówkach. Kiedy dostałem tę propozycję, pomyślałem, że pojadę się sprawdzić. Pojechałem do Warszawy, wróciłem tego samego dnia, a potem się nawet tym nie chwaliłem, bo nie wiedziałem kiedy to wyjdzie i gdzie to będzie. Ktoś to wyłapał w końcu, ale tylko sam dźwięk. To była melodeklamacja o tym, że Bobo jest przeszefem i że je banany (śmiech). I że jest królem dżungli, bo jakżeby inaczej".

http://www.popkiller.pl/2010-08-01%2Cfokus-dzis-moge-sobie-na-wiele-pozwolic-wyw iad

Pan Alszer miło wspominał swój udział w tworzeniu polskiej wersji, choć udzielał wywiadu w 2010, czyli wtedy, kiedy prawdopodobnie "Klasa 3000" już emitowana nie była. Jak miło, że zapamiętał. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones