PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9509}

Shrek

7,8 833 898
ocen
7,8 10 1 833898
7,5 42
oceny krytyków
Shrek
powrót do forum filmu Shrek

Nigdy nie rozumiałem fenomenu pierwszej części. Niby łamie schematy i jest pastiszem, ale jedynie na poziomie drugoplanowych cameo Gdzieś w tle przewija się galeria postaci wyjętych z najróżniejszych bajek, ale nie ma to żadnego wpływu na opowiadaną historię. Postaci po prostu się pojawiają i jest fajnie, a rdzeniem i tak pozostanie misja Shreka, która, jeśli spojrzeć na większość animacji jest dość prosta, krótka, podczas niej nie dzieje się zbyt wiele, a cały świat wykreowany na ekranie jest skromny. Nie jest to oczywiście wadą, ale po tylu animacjach, zwłaszcza tych nowych, jestem przyzwyczajony do epickości, rozmachu, gagów wysypujących się niczym z wywróconej wanny , natłoku akcji i zwrotów akcji. Film ma jednak swój urok lekkiej i skromnej animacji, która owszem - jest czymś nowym, ale nie łamie schematów i nie bawi się kliszami w taki sposób, aby wywołać u mnie "wow! tego jeszcze nie było!". Humor czasem szwankował, ale ogólnie w porządku animacja. Dobry pomysł wyjściowy do kontynuacji, w której wszystkie pomysły powinny zostać pomnożone x2.

PS: Naprawdę niezły soundtrack

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones