PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9509}

Shrek

7,8 834 078
ocen
7,8 10 1 834078
7,6 43
oceny krytyków
Shrek
powrót do forum filmu Shrek

Jak w temacie. Jakie wymienilibyście cytaty, wypowiedzi bohaterów lub sceny, które zasługują na więcej uwagi, zainteresowania, przemyślenia i zapamiętania?

użytkownik usunięty
PiotrekGit

zainwestuj w tik taki, bo ci jedzie

ocenił(a) film na 10
PiotrekGit

"A tak w ogóle, co miłość ma wspólnego z rozsądkiem?"

ocenił(a) film na 10
PiotrekGit

" -Ogry są jak cebula.
-Śmierdzą?
-Nie! Mają warstwy!"

ocenił(a) film na 10
PiotrekGit

- Skoro tak cię źle traktuję, to po co tu wróciłeś?
- Bo tak robią przyjaciele, Shrek. Przebaczają, rozumiesz?

użytkownik usunięty
PiotrekGit

Moim zdaniem taką ważną sceną, która dotyczy różnych przemyśleń życiowych, że tak to ujmę, to oczywiście scena gdy Shrek patrzy z Osłem w gwiazdy i zwierza mu się dlaczego tak naprawdę odciął się od ludzi.

PiotrekGit

„Słuchaj to nie ja się czepiam, to świat, z jakiś względów musi się czepiać mnie. Ludzie widzą mnie i wrzeszczą, o Ogr! Uciekać! Wielki, głupi i wstrętny potwór. Oceniają mnie, chociaż nic o mnie nie wiedzą. To, dlatego jestem sam”

Bardzo lubię ten cytat. :)

ocenił(a) film na 8
Kurzi32

W zasadzie mogłabym tu skopiować cały skrypt filmu, bo większość wypowiedzi w nim zawartych uważam za genialne. Ogólnie fenomen "Shreka" polega na tym, że niby jest animowany, ale niektórych tekstów dzieci po prostu nie zrozumieją, przez co nadaje się jak najbardziej dla starszych widzów. No i jest to przypadek jeden z nielicznych, w którym polski dubbing nic nie skiepścił, a wręcz przeciwnie. :)

Jakbym miała wybrać ścisłą czołówkę ulubionych, byłyby to:

(po odsłuchaniu pioseneczki promującej Duloc)
Osioł: Ja chcę jeszcze raz!
Shrek: Nie! Nie, nie, nie, nie... NIE.

Shrek do Osła: Słuchaj, jeszcze chwila i otworzę wytwórnię salami.

I oczywiście kultowe "Latam, gadam, pełny serwis!" i "Zainwestuj w tic-taki, bo Ci jedzie!" Osła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones