PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9509}

Shrek

7,8 833 898
ocen
7,8 10 1 833898
7,5 42
oceny krytyków
Shrek
powrót do forum filmu Shrek

1/10

ocenił(a) film na 2

w ogole niesmieszne, wole juz obejrzec "taxi" albo "goscie goscie" drugi raz niz to badziewie
dla przedszkoalkow po raz kolejny, wszystko byloby w porzadku, gdyby nie to, ze grono
fanow tego filmu poszerza sie juz nawet o duzo starszych uzytkownikow....zeby nie bylo
nieporozumien - nie obrzucam teraz nikogo inwektywami, jak mogliby to niektorzy odebrać -
prosze odpowiadac bez zbednej agrsejii.

ledzeppelin_filmaniak

to w koncu film dla dzieci a nie dla doroslych a pomimo tego ze jestem dorosly to mi sie podobal trzeba miec poczucie humoru zeby cos takiego zobaczyc a nie ciagle zrzedzic ..

ocenił(a) film na 8
gogiv1

Ludzie,,,Shrek'' nie jest dla dzieci!
One nie rozumieją wielu sytuacji i tekstów.Oglądają, bo widzą zielonego ogra,śmiesznego osła i ładną kicię. Humor pokazany w ,,Shreku'' szczególnie w 2, jest przeznaczony właśnie dla starszych odbiorców.
Nic nie zrozumiałeś, ledzeppelin_filmaniak.

Ekranizacja

Taaa, też mi trudny humor. Pełno podtekstów seksualnych i żartów z brodą. Zastanawia mnie, dlaczego tak jest, że jeśli ktoś nie lubi filmu, który cieszy się unaniem większości, zraz zarzuca mu się, że go nie zrozumiał, nie ma gustu itepe, itede Ludzie, opanujcie się! Sa gusta i gusta, nie każdemu podoba się humor prezentowany w Shreku! I przestańcie z łaski swojej pieprzyć, że prosta i wtórna historia zielonego śmierdziela jest przeznaczona dla starszych widzów! To bajka animowana powstała DLA DZIECi i na potrzeby DZIECI. Oczywiscie nei sugeruję, że nie może podobać się dorosłym, skądże. Ale odbiorcami miałty być głównie dzieci i kropka. Nie róbcie ze Shreka jakiegoś ponadczasowego hitu, bo to tylko kolejna schematyczna bajeczka o głupim i głupszym, a do tego z kiepskim humorem. "Epoka lodowcowa" jest o wiele bardziej wartościowa.

ocenił(a) film na 8
Alex_Molly

No i Twoim zdaniem dzieci rozmieją podteksty seksualne, tak?
Sama jestem przeciwna zachowaniu, o którym napisałaś. Ale żeby tak pisać o Shrekowy humorze, naprawdę

ocenił(a) film na 8
Ekranizacja

nie tylko "tak" ale "tak agresywnie":) jak ktoś nie lubi filmu, który lubi większość trzeba to agresywnie wyrazić światu!
dla niektórych może być ponadczasowym hitem i co? nie zmienisz ich zdania w tej kwestii.

shanie

Jak dla mnie Shrek jest zabawny, szczegolnie 1. czesc. Kolejne sa mniej zabawne i troche nudne, ale nadal potrafia rosmieszyc. Nigdy nie wglebialam sie w ten film i nie doszukiwalam sie w/w "seksualnych podtekstow". Po co to glebiej rozgrzebywac, klocic sie i denerwowac? Zostawmy to tak, jak jest. Bo zaraz wyjda z tego drugie "Teletubisie". Kazdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo. Moim zdaniem film jest zabawny, przeznaczony zarowno dla malych, jak i duzych, potrafi rosmieszyc i jest koniec.

shanie

Wiem o tym i nie mam zamiaru ingerować w czyjeś gusta. Jakby wszyscy byli tacy sami, świat byłby nudny. ie podoba mi sie tylko sposób w jaki fani Shreka odnoszą się do antyfanów.
Cóż, Ekranizacja, może i nie rozumieją, ale osobiście wolałabym, żeby moje dziecko oglądało bardziej wartosciowe produkcje ( Epoka Lodowcowa, Król Lew , Mulan, Księga dżungli itepe itede). Bajek, które przekazują moralne wzrorce bez użycia seksualnych podtekstów jest na pęczki, trzeba tylko umieć je znależć. Dla mnie na przykład jedna część Epoki jest skrotnie bardziej wartościowa, niż osławiona trylogia Shreka.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Alex_Molly

Epoka bije na łeb Shreka;] Trochę przereklamowana ta bajka. A humor rzeczywiście nie to dla dziecka nie dla dorosłego.

gejzermocy

Otóż to!

ocenił(a) film na 9
Alex_Molly

Ja osobiście wolę Shreka od Epoki Lodowcowej, bo owa jakoś do mnie nie przemawia. Chociaż być może macie rację, iż jest bardziej wartościowa i jest oczywiście również śmieszna, ale generalnie humor Shreka przypadł mi bardziej do gustu. Ale nie wiem jak chcecie w bajce dla DZIECI doszukiwać się jakichś podtekstów. Może są one we wszystkim, ale nie ma sensu za każdym razem na siłę ich szukać. Każdy z tego filmu, jak i z wszystkich innych, odczytuje to co chce. I

ocenił(a) film na 9
Ekranizacja

Dokładnie ;)

ledzeppelin_filmaniak

W Shreku mamy do czynienia z wyśmiewaniem popkultury, co twórcy pomysłowo ukrywają za zasłoną bajki dla dzieci. Ponieważ animację tę można podzielić na dwie części - dla dzieci i dla starszych odbiorców. Dzieci widzą wszystko to, co jest na scenie, a starsi odbiorcy widzą kulisy :)
Oczywiście - każdy ma inny gust i nie każdemu może się nawet spodobać koncepcja takiego "chowania" jakichś znaczeń.
Jednak to, co napisałem jest tylko i wyłącznie moją opinią, nie nakłaniającą nikogo, by się z nią pogodził :)

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
ledzeppelin_filmaniak

Jesteś człowiekiem o trudnym poczuciu humoru-trudno trawić w Twoją bazę humoru,jak ja to objaśniam,no to zależność wieku,ta bajka czy film jest bardziej fantastyczna czyli zmyślona.I do tego animowana...cóż mi to się spodobało....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
BlackVelvet_666

popieram usera wyżej

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2

Wtedy nie wpuszczaliby tutaj glupich, pryszcatych nastolatkow, fanow shrekow, harrych potterow, WP i innych "arcydziel", gdzie spogladanie na zegarek, woczekiwaniu zakonczenia, zdaje sie byc ciekawsze od projekcji filmu.....

użytkownik usunięty
ledzeppelin_filmaniak

Nie rozumiem, jak można taki film, jak ,,Shrek", ocenić na 1/10. Wiemy, że założycielowi tematu nie podoba się shrekowy humor, ale co z animacją, muzyką, dubbingiem? Chyba nawet największy przeciwnik tego filmu nie może powiedzieć, że dubbing jest zły (mam tu na myśli zarówno polski, jak i oryginalny).

ocenił(a) film na 8

"Nie rozumiem, jak można taki film, jak ,,Shrek", ocenić na 1/10. Wiemy, że założycielowi tematu nie podoba się shrekowy humor, ale co z animacją, muzyką, dubbingiem?"

Równie dobrze ktoś mógł by napisać że nie rozumie jak można dać temu filmowi 9 czy 10/10. Jak kto ocenia to jest jego prywatna sprawa, choć mało obiektywna w obu przypadkach, gdyż jest dużo filmów lepszych jak i gorszych od Shreka. Widać że niektórzy lubią popadać ze skrajności w skrajność.

Shrek to film Familijny, dlatego niektóre gagi są prostackie i trafiają tylko do młodszych widzów a te, których nie zrozumieją młodsi są skierowane do starszej widowni. Wszystko to jest zgrabnie przeplecione żeby rodzic też miał z czym zgrać oko podczas seansu ze swoimi pociechami. Proste i logiczne więc nie rozumiem o co ta cała kłótnia. Część filmu skierowana dla dorosłych jest dla mnie fajna, ale niestety dziecięce gagi są czasami aż za bardzo irytujące dla dorosłego widza. Dlatego jako że podobała mi się tylko część filmu, daję ocenę 6/10.

"Chyba nawet największy przeciwnik tego filmu nie może powiedzieć, że dubbing jest zły (mam tu na myśli zarówno polski, jak i oryginalny)."

Nie cierpię, nienawidzę dubbingu! Jestem zagorzałym przeciwnikiem dubbingu, gdyż uważam że psuje klimat, ale w tym przypadku to ja się zgadzam. W Shreku to jest klasa nie do przebicia, genialny po prostu. Jak do tej pory to jest jedyny dubbing, który mi się podobał i nigdy bym go nie zamienił na lektora.

ocenił(a) film na 9
7IGER

O, jednak doszukalam sie powaznego postu w tej "rozmowie" :D

użytkownik usunięty
ledzeppelin_filmaniak

zapewniam, że mało jest ludzi, którzy będąc w kinie na Shreku, Harrym Potterze czy też tym bardziej na WP miałoby jakiś powód do spoglądania na zegarek, wręcz przeciwnie, po seansie nie mogą się nadziwić, że tak szybko i przyjemnie zleciał taki szmat czasu.

ocenił(a) film na 8
ledzeppelin_filmaniak

Jeśli nie chcesz agresywnych komentarzy to pisz proszę o filmie również bez agresji. Stwierdzenie "to badziewie
dla przedszkolaków" obraża dorosłych fanów filmu. Ludzie mają różne gusta a o gustach nie dyskutuje się. Moim zdanie shrek jest bardzo przyjemną bajką z ciekawym humorem( przynajmniej nie ma tu dowcipu typu: ślinienie się, siorbanie, plucie, puszczanie gazów itp.,nazywanie bohaterów matołami itp.) Filmy goście goście i taxi o których piszesz nie przypadły mi do gustu. Nie bawią mnie w ogóle.

użytkownik usunięty
margo7788

Biję się w pierś! Powinnam zacząć wypowiedz od słów ,,Dlaczego oceniasz ten film na 1/10, skoro..." Jak to trzeba się pilnować, nawet na filmwebie!

Tak właściwie to trzeba szanować kogoś, kto ośmiela się stwierdzić, że nie lubi czegoś, za czym przepadają wszyscy. To prawdziwa nonkonformistyczna postawa! Może przestaniemy zastanawiać się nad muchami lecącymi do odchodów, darujemy sobie kłótnie na tematy, na które i tak nie zmienimy poglądów albo chociaż przestaniemy się obrażać i na poprawę humoru obejrzymy takie komedie, jakie lubimy?

ocenił(a) film na 8

Przecież nie obrażam autora wypowiedzi. Nie czepiam się samej recenzji. Nie podoba mi się jedynie odniesienie do fanów filmu. Koniec kropka.

ocenił(a) film na 1
ledzeppelin_filmaniak

Też tak myślę 1/10

ocenił(a) film na 1
kacper142

Zgadzam się takie bajki są dobre dla bobasów.

ocenił(a) film na 8
ledzeppelin_filmaniak

osz ty....za takie słowa dostałbyś ode mnie z bańki.

ocenił(a) film na 4
ledzeppelin_filmaniak

Myślę że Shrek narobił dużo złego w kinematografii. Teraz każda film animowany musi być pełny sarkazmu. Każda postać musi innej dop'ierdalać jakimiś głupimi tekstami. I to ma być fajne? Ja osobiście już tym rzygam. Kiedyś tego nie było, i takie Gumisie czy Smerfy były o niebo lepsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones