PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1111}
7,7 31 415
ocen
7,7 10 1 31415
7,9 9
ocen krytyków
Konopielka
powrót do forum filmu Konopielka

Wieś Taplary to jest wieś Zawyki,w gm. Suraż dlatego Taplary bo kiedy wiosną rzeka Narew wylewa nie można przedostać się do sąsiedniej wsi, zresztą dzisiejsze Zawyki dokładnie pasują do dawnych czasów, mamy chyba jedyni jeszcze w naszym województwie główną drogę brukową,taki mały koniec świata, zapraszam na przejażdżkę po bruku i nad rzekę, polecam wydanie wiadomości (pod koniec reportaż ze szlaku konopielki)
ww6.tvp.pl/4468,20080828780433.strona

gosia_fil

Film kręcono w miejscowości Famułki Królewskie.
Na granicy wioski płynie różnie w różnych źródłach kanał? rzeczka?, Łasica. U ujścia do rzeki Bzury jest zbudowana tama. Gdy tama jest w najwyższym położeniu koryto Łasicy jest pełne a nawet woda występuje z koryta. Dla potrzeb filmu podniesiono zastawy najwyżej. Wiem bo pochodzę z Famułek Królewskich. Mogę pokazać gdzie stoi dąb z początku filmu, PS. Dom który w filmie grał dom bohatera filmu już nie istnieje

nowaczek_kk

Ooo, to ciekawe. Wstaw jakieś fotki.

ocenił(a) film na 9
nowaczek_kk

Znam Famułki Królewskie, mieszkam niedaleko. Swoją drogą ostatnio pytali mnie ludzie czemu kiedyś takie małe sierpy były. Teraz widzę, że w cięciu zboża nie o czas chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones