PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,3 81 735
ocen
8,3 10 1 81735
7,7 51
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

Mimo, że jestem wielkim fanem gatunku, to film totalnie do mnie nie trafia....
Jest co najwyżej dobry i tyle....
Zacznę może od świata w którym dzieje się akcja: jest rok 10tys ileś tam... a więc na pewno mocno rozwinięta technologia itd a społeczeństwa jak w starożytności... jakieś stare łachy, wierzenia w legendy, kobiety z pozakrywanymi twarzami itd- jakoś mi to wszystko ogólnie nie pasuje.
Kolejna rzecz to walki wręcz (nie mówie tutaj o honorowych pojedynkach). Mimo na pewno zaawansowanej broni "laserowej" wszystkie większe starcia żołnierzy odbywają się na miecze.
Do tego nagle nikt nie posiada "pola magnetycznego" w zbroi, które było wczesniej nie raz pokazywane.

Rażą mnie też takie głupoty- przylatuje Imperator (najważniejszy gość w wszechswiecie?) i nie ma na tyle zapewnionej ochrony że bez problemu wszędzie wkoło zbierają się tysiące wrogich wojsk. Do tego jak już zostają zaatakowani to czekają nie wiadomo na co zamiast uciekać...

Kolejna sprawa to podróżowanie na Czerwiach całymi grupami. Jakim cudem w ogóle sterować takim monstrum za pomocą dwóch linek "iksde". To przecież bezmózgi robal który pędzi z ogromną prędkości i to POD piaskiem, a tu nagle prowadzą go sobie jak zdalnie sterowany samochodzik.

Generalnie sporo różnych głupot i brak logiki (tak, oczekuje jej choc troche nawet w filmie sci-fi) jak w zachowaniu bohaterów z niszowych horrorów.

ocenił(a) film na 3
wladcadusz

Duzo Twoich z argementow jest trafnych, ale niektore wynikaja z slabego scenariusza i potraktowania fabuly na skróty. W ksiazce wiele wymienionych zarzutow jest wytlumaczona i to tlumaczenie tworzy swiat Diuny i jego rzesze wiernych czytelnikow. Natomiast rezyser skupil sie wg mnie na wizualnym aspekcie i zgubil tresc. I tak np: pole siłowe na pustyni przyciaga czerwie, poniewaz kopanie przyprawy trwa jakis czas, to pola sa wylaczone by zwiekszyc urobek. Jak widzisz rezyser nie pokusił sie zeby to przedstawic osobom nieznajacym ksiazki.

Michal_89a

Przykład z polem siłowym które przyciąga czerwie jest nietrafiony, bo akurat to zostało przez reżysera wytłumaczone w 1 części, kiedy Atrydzi lecą z Kynes na pustynie. Planetolog powiedziała, że pole siłowe na pustyni to śmierć bo czerwie wpadają w morderczy szał.

wladcadusz

Czytałeś książkę?

ocenił(a) film na 6
Ewa_Obidzinska

Nie i mysle ze nie powinno być to wymogiem do oglądania filmu :)

ocenił(a) film na 3
wladcadusz

Dokladnie

ocenił(a) film na 6
wladcadusz

Nie chce się coś edytować wpis ale zapomniałem dodać, że główny bohater dostaje na końcu 2 kosy i nic mu nie dolega :)

ocenił(a) film na 6
wladcadusz

No, trochę kuśtyka jak idzie do Imperatora ;) a potem tupie nóżka jak panienka xD

ocenił(a) film na 3
wladcadusz

zgadzam sie. film robi z logiki kur...., nie dalem sie nabrac na te wszystkie stukniecia i pierdniecia. zmarnowany potencjal z taka kasa i gotowym scenariuszem niestety rezyser powiela to co robil wczesniej chociazby w blade runner, ktory do polowy jest niesamowita perelka i majstersztykiem, nadzieja s-f, zeby w drugiej polowie zniszczyc wszystko co budowal. czy on ma nie po kolei w glowie? skad zachwyty nad tym kinem, fabula lezy i kwiczy gra aktorska z tylka, upchniete wszyzstko pare wybuchow i czerwi, ktore sa niemal niemozliwe dla najlpeszego wojownika do ujezdzania a zaraz stara z cala halastra na nim suna w strone najgrozniejszej burzy we wrzechswiecie :) bauahahhaha

ocenił(a) film na 9
wladcadusz

Użycie twojej broni laserowej w kontakcie z polem ochronnym mogłoby zakończyć się eksplozją jądrową xD Na tym filmie jest to wyjaśnione:
https://m.youtube.com/watch?v=Z3ZDN1XNg5Y

ocenił(a) film na 6
odysekgln

Dzięki! Wystarczyło kilka słów na ten temat w filmie i oglądało by się zupełnie inaczej!

ocenił(a) film na 9
wladcadusz

To niemożliwe, by przenieść sześć tomów na ekran wyjaśniając wszystkie niuanse. Wydarzenia z Diuny to około 30-te tysiąclecie. W książkach, których nie czytałem, ponoć obszernie i szczegółowo wyjaśniono losy Ziemi i cywilizacji eksplorującej galaktykę, bunt sztucznej inteligencji i triumf ludzkości, która szukała alternatywny dla robotów, czyli jakieś ludzkie hybrydy na sterydach. W filmie widzimy tylko losy jednego rodu danym punkcie czasowym.

ocenił(a) film na 8
odysekgln

Właśnie tego mi brakowało - w książce było napięcie: strzelą do nas z laserówek czy nie strzelą? Dodatkowo, o ile dobrze pamiętam, w momencie kontaktu promienia z polem ochronnym broń laserowa również wybuchała, co czyniło taki ostrzał niebezpieczny również dla strzelającego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones