PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464761}

Diabelskie igraszki

The Daisy Chain
4,3 632
oceny
4,3 10 1 632
Diabelskie igraszki
powrót do forum filmu Diabelskie igraszki

Co to jest duszek?

ocenił(a) film na 6

Najpierw dwa słowa na temat gatunku. W opisie dystrybutora widnieje horror, natomiast tutaj (i nie tylko tutaj) mamy dramat/thriller. Gdyby tego rodzaju film powstał 40 lat temu prawie na pewno zostałby zaklasyfikowany jako horror. Jest sporo horrorów z końca lat 60-tych i z lat 70-tych, których współczesna klasyfikacja gatunkowa jest dosyć niejednoznaczna, a których współczesne remaki to już dramaty/thrillery. Osobiście wyznaję pogląd, że jeśli film w dacie produkcji i w ciągu kilkudziesięciu lat po niej był powszechnie uznawany za horror to tak też powinien być uznany współcześnie. W przypadku tego filmu gatunkowo jest sporo z dramatu, chociaż nazwanie go horrorem nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem.

Mamy tutaj dziewczynkę, która straciła rodziców, posiadającą nadnaturalne zdolności wykorzystywane niekoniecznie do zbożnych celów. Małomiasteczkową społeczność ze wszystkimi lękami z tym związanymi. I w końcu rodzinę z różnorodnymi poglądami na temat jej przygarnięcia.

Wprawdzie podczas seansu przeszło mi przez myśl kilka wcześniejszych tytułów, to jednak zauważę, że nie ma wiele współczesnych produkcji, o których nie mógłbym powiedzieć tego samego.

Film jest opowiedziany stosunkowo nieśpiesznie, co nie oznacza, że mamy w nim zbędne przestoje. Do gry aktorskiej nie można mieć większych zastrzeżeń - stoi na przyzwoitym poziomie. Subtelna i nastrojowa muzyka, ciekawe zdjęcia, gdzie możemy podziwiać nadmorskie krajobrazy w istotny sposób zwiększają przyjemność oglądania. Film posiada dosyć „nostalgiczny” klimat, co akurat mi przypadło do gustu. Osoby, dla których od tytułu filmu ważniejszy jest napis „3D” poczują tutaj spory niedosyt. Jednak ja się do takich osób nie zaliczam. Jest to stosunkowo typowe europejskie kino, praktycznie pozbawione efektów specjalnych.

I jeszcze jedno. Dowiedziałem się co, a właściwie kto to jest duszek:)

Film został estetycznie wydany przez Monolith. Na płycie dwuwarstwowej mamy obraz w formacie 1.78:1, zarówno dźwięk oryginalny, jak i polski lektor dostępne są w DD 5.1, opcjonalnie polskie napisy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones